Blog

Najnowsze posty

HALT – człowieku zatrzymaj się!

Halt znaczy po angielsku tyle co postój, zatrzymanie się. HALT to też akronim od Hungry, Angry, Lonely, Tired. W tych stanach możemy działać pochopnie, a nawet autodestrukcyjnie. Gdy nasze podstawowe potrzeby; fizjologiczne (jedzenie, picie, sen), bezpieczeństwa (spokój) i przynależności, nie są zapewnione trudno jest nam działać racjonalnie. W powyżej wymienionych stanach głodu, złości, samotności czyContinue reading “HALT – człowieku zatrzymaj się!”

Każdego dnia coś miłego dla innego!

Badania naukowe nad poprawą samopoczucia jednoznacznie pokazują, że jak robimy coś dla innych poprawiamy własne samopoczucie. Dlatego zapraszam do wyzwania – “każdego dnia coś miłego dla innego”! Poniżej przestawiam challenge jednego z moich pacjentów (za zgodą). 1.- przepuściłem o jeden więcej samochód, niż zrobiłbym to normalnie 2.-poczęstowałem współpracownika czekoladą 3. – wyszedłem z psem naContinue reading “Każdego dnia coś miłego dla innego!”

12 życiowych zasad. Antidotum na chaos.

“12 życiowych zasad. Antidotum na chaos” to popularnonaukowa książka kanadyjskiego psychologa klinicznego Jordana B. Petersona. Jest wiele ujęć tego czym jest życie i jakie powinno być. Wedle autora życie nie ma być szczęśliwe, sprawiedliwe czy lekkie i przyjemne, ma być po prostu znaczące. Proponowane zasady Jordana brzmią trywialnie, ale często właśnie coś prostego jest potrzebneContinue reading “12 życiowych zasad. Antidotum na chaos.”

Zdrowa dieta

Od lat stosuję poniższą dietę i muszę powiedzieć, że służy mojej formie fizycznej i psychicznej. Moja dieta to wynik długoletniego zainteresowania tym co zdrowe i korzystne dla organizmu. Oczywiście dodatkowo należy też ćwiczyć, unikać suplementów (wszystkie witaminy oraz mikro i makroelementy są w pożywieniu i nie da się ich przedawkować) i używek. Jeść mniej więcejContinue reading “Zdrowa dieta”

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Zapisz się

Nowe posty bezpośrednio w twojej skrzynece

%d bloggers like this: