Blog

Najnowsze posty

Stres zawodowy

Co przyczynia się do stresu zawodowego, a następnie do wypalenia zawodowego? Oto 8 kategorii stresorów wskazywanych przez Państwowy Inspektorat Pracy : PRZECIĄŻENIE ILOŚCIOWE PRACĄ znaczny wysiłek fizyczny w pracyzaskakiwanie zadaniami – „co chwilę coś nowego”narzucone przez maszynę lub inne osoby tempo pracypraca w pośpiechupraca pod presją czasunagłe i znaczne ilości pracy do wykonania – „zrywyContinue reading “Stres zawodowy”

Największe stresory życia

Dwóch amerykańskich naukowców Holmes i Rahe, stworzyło listę kilkudziesięciu stresorów, które są niezależne od klutury. Oto lista, w kolejności od najciężej przeżywanych, wydarzeń życiowych : 1. Śmierć współmałżonka 2. Rozwód  3. Separacja lub rozstanie 4. Pobyt w więzieniu 5. Śmierć bliskiego członka rodziny 6. Ciężka choroba lub wypadek z uszkodzeniem ciała 7. Ślub 8. ZwolnienieContinue reading “Największe stresory życia”

Jak 9 miesięcy w łonie matki wpływa na resztę naszego życia

Tak, życie płodowe ma znaczenie. Tym samym stan psychiczny i fizyczny naszej matki czyli naszej łączniczki ze światem, za której pośrednictwem go doświadczamy. Pokazuje to dobitnie w książce “Początki. Jak 9 miesięcy w łonie matki wpływa na resztę naszego życia” Annie Murphy Paul. Możemy dowiedzieć się, że już w siódmym miesiącu płód ma całkowicie wykształconeContinue reading “Jak 9 miesięcy w łonie matki wpływa na resztę naszego życia”

Higiena snu

Przysłowie “jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” zawiera dużo prawdy, bo to od zaaranżowania miejsca i okoliczności snu zależy jego jakość. Norma godzinowa snu dla dorosłego człowieka to 7-9h. Higiena snu w pigułce: Ograniczaj czas spędzany w łóżku Nie zmuszaj się do zasypiania nie patrz na zegar czy zegarek podczas zasypiania zadbaj o wysiłek fizycznyContinue reading “Higiena snu”

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Zapisz się

Nowe posty bezpośrednio w twojej skrzynece

%d bloggers like this: