23.02 ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Na depresję cierpi 350 mln ludzi na świecie i 1.5mln w Polsce, ale mówimy tu o zdiagnozowanych przypadkach, a całe rzesze ludzi nie trafiają do szpitali lub poradni. Depresję nie zawsze widać, a ludzie wstydzą się przyznać innym lub nawet czasem samemu sobie i używają mechanizmu zaprzeczenia. Ponadto w niektórych częściach świata czy populacjach choroby psychiczne są nietolerowane i wykluczają ze społeczności. Na szczęście w Europie depresja przestała być tabu, można o niej mówić, leczyć się i brać zwolnienia.

Depresja to całe spektrum obniżonego nastroju – od lekkiej, która może nie być dostrzegalna przez średnią po bardzo ciężką przykuwającą do łóżka. Depresja odbiera radość i sens życia, w większośći przypadków ma podłoże środowiskowe i jest uleczalna!

Według World Health Organisation depresja jest czwartą co do najpoważniejszych chorób na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.

Chcesz sprawdzić czy przypadkiem nie jesteś jedną z osób, która zmaga się z depresją nawet o tym nie wiedząc? https://mind-and-body.blog/o-mnie-i-terapii-ze-mna/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: